• Novosti
  • / Poziv za novi broj Kalibra, časopisa Društva knjižničara Karlovačke županije

Poziv za novi broj Kalibra, časopisa Društva knjižničara Karlovačke županije

Kalibar je časopis Društva knjižničara Karlovačke županije zamišljen kao interno glasilo, namijenjeno knjižničarima, članovima Društva, za promicanje i unapređenje stručnog rada u njihovim knjižnicama. Pokrenut je 2003. godine, a od 2018. objavljuje se u e-izdanju. Sastoji se od dva dijela, stručnog i obavijesnog i od 2023. svi stručni radovi prolaze kroz postupak dvostruke anonimne recenzije.

Tema novog broja je: Uloga i mogućnosti posebnih knjižničnih zbirki u promociji kulturne baštine.

Knjižnični fond obuhvaća svu građu koju knjižnica posjeduje i daje na korištenje, a promjenjiv je s obzirom na veličinu i vrste građe. Dio knjižničnog fonda su i posebne zbirke koje zahtijevaju osmišljen i unaprijed zadan pristup u njihovoj izgradnji. Mogu biti zavičajne, ili obuhvaćati rukopise, stare knjige, grafike, muzikalije, fotografije, sitni tisak, i slično, a njihovim stvaranjem mogu doprinijeti ili potaknuti promociju kulturne baštine.

Uredništvo prima isključivo neobjavljene rukopise te zadržava pravo selekcije tekstova, kraćenja i izmjene naslova, a s autorom će se konzultirati u slučaju potrebe za znatnijim preoblikovanjem teksta. Tekstove slati na kalibar.urednistvo@gmail.com, a rok za predaju radova je 13. listopada 2024.

Upute za pisanje radova i za navođenje literature mogu se preuzeti na sljedećim poveznicama: Upute za autore i Upute za navođenje literature.

Uredništvo Kalibra

Povratak na novosti