HKD  //  Stručna tijela  //  Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež  //  Plan i program
Uvod       Plan i program       Članovi       Dokumenti i linkovi
Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež

Plan i program

Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež

Plan rada za 2020. / 2021. godinu

• Organizacija Stručnog skupa "Inovativne dječje knjižnice: primjena suvremenih tehnologija" (radni naslov). Mjesto održavanja: Zagreb, Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Medveščak. Vrijeme održavanja: 22. rujna 2020. g.
  • Organizacija Stručnog skupa "Biblioterapijski pristup u radu s djecom I mladima u knjižnici". Mjesto održavanja: Zagreb, Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Medveščak. Vrijeme održavanja: 26. ožujka 2021. g.
  • Izrada Liste dobrih knjiga za djecu, mlade i roditelje za 2020. – u planu objava na mrežnim stranicama HKD-a u svibnju 2021. g.
  • Sudjelovanje u organizaciji 8. Natjecanja u čitanju naglas, u suradnji s Narodnom knjižnicom i čitaonicom Vlado Gotovac Sisak, studeni 2021. g.
  • Organizacija i koordinacija aktivnosti knjižnica i knjižničara u okviru nacionalne kampanje "Čitaj mi!" (tijekom godine).
  • Sudjelovanje u akciji prikupljanja knjiga povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga (14.02.2021.g).
  • Izrada promotivnih materijala kampanje “Čitaj mi!”: tiskanje letaka, metra (tijekom godine).
  • Izrada nove mrežne stranice Komisije, u sastavu mrežne stranice HKD-a (s ciljem veće vidljivosti, namijenjene odraslima koji rade s djecom i mladima).
  • Dovršavanje i objava popisa beletristike za mlade po temama.
  • Suradnja sa Sekcijom za školske knjižnice u organizaciji i provođenju projekta “Dan bajki”.