HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  Bojimo, pišemo i crtamo
Bojimo, pišemo i crtamo

Mjesto održavanja: Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” Šibenik, Poljana 6, Šibenik i virtualno 26.11. - 26.11.2021
Organizator: Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” Šibenik, Goethe-Institut Kroatien i Knjižničarsko društvo Šibenik

Osoba za kontakt: Marina Šimić, tel. 022/201-280, e-mail: msimic@knjiznica-sibenik.hr

Programski odbor: Vilijam Lakić, Karmen Krnčević, Melinda Grubišić-Reiter, Marina Šimić, Jelena Vrčić i Katarina Klarić

Tema skupa:
Knjižnice svojim aktivnostima mogu utjecati na razvoj čitateljskih navika kod djece svih dobnih skupina. Mašta i kreativnost djece potiču se i razvijaju kroz različite literarne, likovne i glazbene izričaje. Važnu ulogu u tomu ima čitanje, koje djeci može biti zabava i užitak. Među ostalim, na skupu će voditeljica knjižnice Goethe-Instituta Kroatien Snježana Božin predstaviti trogodišnji ciklus radionica „Boje, slova & slike“, realiziran u suradnji s knjižnično-umjetničkim kolektivom Pinselfisch i HKD-om, u kojemu je sudjelovalo dvadesetak knjižničarki iz cijele Hrvatske.

Ciljevi stručnog skupa:
Na skupu će se okupiti knjižničari narodnih i školskih knjižnica s ciljem stručnog usavršavanja, kako bi razmijenili svoja iskustva i stekli nova znanja koja će moći primijeniti u svom radu.