2. Okrugli stol: „Knjižnice za druge i drugačije“

Mjesto održavanja: Pula, Gradska knjižnica i čitaonica Pula 06.12.2017 -
Organizator: HKD, Radna grupa za manjinske knjižnice, Gradska knjižnica i čitaonica Pula

Narodne knjižnice, te središnje manjinske knjižnice kao njihova sastavnica, javne su ustanove koje sudjeluju u izgradnji demokratskog društva jer pružaju usluge kojima nastoje zadovoljiti obrazovne i informativne potrebe svakog pojedinca i pružiti mu razonodu u slobodno vrijeme. Kao takve uključene su u realizaciju Nacionalnog programa promicanja ljudskih prava i prava nacionalnih manjina.

Stručni skup na temu „Knjižnice za druge i drugačije“ oslanja se na iskustvo u radu narodnih i manjinskih knjižnica, kvalitetu razrađenih programa i projekata i želi potaknuti sve narodne knjižnice da u skladu s europskim dosezima poštivanja prava svih manjina, prihvaćaju i proširuju svoja pozitivna iskustva u radu s posebnim skupinama korisnika, kao što su pripadnici nacionalnih manjina, novonastale etničke skupine, doseljenici ili azilanti.

Mjesto održavanja: Pula, Gradska knjižnica i čitaonica Pula.
Organizatori: HKD, Radna grupa za manjinske knjižnice, Gradska knjižnica i čitaonica Pula.
Datum: 06. prosinca 2017.
Vrijeme: 10.00 – 17.30
Tema skupa: rad sa posebnim skupinama korisnika kao što su pripadnici nacionalnih manjina, novonastale etničke skupine, doseljenici, azilanti.
Tematika stručnog skupa „Knjižnice za druge i drugačije“ obuhvaća knjižnične usluge, projekte i programe za bilo koju manjinsku populaciju u suradnji s kolegama iz drugih narodnih knjižnica, udrugama, državnim i lokalnim ustanovama, pojedincima i samim korisnicima.
Svrha: Stručnim skupom želi se omogućiti knjižničarima, ponajprije narodnih knjižnica, da stručnu zajednicu upoznaju s neuobičajenim ili neobičnim projektima koji su uspješno implementirani u usluge knjižnica, razmijene pozitivna iskustva i djeluju inspirativno i poticajno ostalim knjižničarima u ostvarivanju uspješnih projekata.

PROGRAM!

Način rada

• prijavljena izlaganja (10 – 15 min)
  • PechaKucha prezentacije (7 min)
  • izlaganja na posteru

Rok za prijavu sudjelovanja s izlaganjem: 10. studeni 2017.
Rok za prijavu sudjelovanja bez izlaganja: 20. studeni 2017.

Prijava radova
Organizatori pozivaju knjižničare koji žele i imaju što reći o pitanjima iz tematike skupa da prijave svoja izlaganja.
Zainteresirani za izlaganje trebaju poslati sažetke do 10.11. 2017. godine na e-adresu knjiznicemanjina@gmail.com i navesti vrstu izlaganja koju prijavljuju.
Prijave sažetaka primaju se samo u elektroničkome obliku.

Upute za prijavu sažetka
1. autor(i)
2. naslov rada
3. sažetak (od 250 do 400 riječi, font Times New Roman, veličina 12)
4. ustanova
5. adresa
6. telefon
7. e-pošta
Obavijest o prihvaćenome radu bit će dostavljena elektroničkom poštom do 20. studenog 2017. godine.

Upute za izradbu PechaKucha prezentacije

• PowerPoint prezentacija koja je ograničena na 20 slajdova
• trajanje slajdova ograničeno je na 20 sekundi
• izmjena svakoga slajda odvija se automatski nakon isteka od 20 sekundi
• ukupno trajanje prezentacije 6 minuta i 40 sekundi
• pogodno za kreativnu, sažetu i brzu prezentaciju primjera dobre prakse

Upute za izradbu izlaganja na posteru

Preporučena dimenzija postera: 70 x 100 cm.
Postersko izlaganje treba sadržavati sljedeće elemente:
- naslov rada
- autor(i) i adresa ustanove
- cilj i svrha rada
- metodologija rada, rezultati i zaključak

Programsko-organizacijski odbor: Ružica Vinčak, Katarina Todorcev Hlača, Liana Diković, Nela Načinović, Fanika Stehna.