15. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama "Knjižnice i održivi razvoj"

Mjesto održavanja: Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu 10.12.2015 -
Organizator: Komisija za slobodan pristup informacijama i slobodu izražavanja Hrvatskoga knjižničarskog društva i Katedra za bibliotekarstvo Odsjeka za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

U Zagrebu će se 10. prosinca održati 15. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama na temu Knjižnice i održivi razvoj u povodu obilježavanja Međunarodnog dana ljudskih prava.

Potpora:
Ministarstvo kulture Republike Hrvatske
Grad Zagreb – Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu

Cilj skupa je ukazati na važnost knjižnica u razvitku društva tako da se prepoznaju mehanizmi kojima knjižnice podržavaju održivi razvoj te da se vrednuje njihova uloga u strateškom promišljanju razvoja ne samo na lokalnoj i regionalnoj, nego i na razini cijele zemlje.

Namjera je da šira javnost, a posebno donositelji odluka prepoznaju ulogu knjižnica i knjižničara kao čimbenika razvoja, te da podrže Strategiju razvoja hrvatskog knjižničarstva 2015.-2020. Kroz izlaganja 12 pozvanih domaćih i stranih stručnjaka, te raspravu sudionika, razmotrit će se na koje sve načine knjižnice, kao javne ustanove koje olakšavaju pristup izvorima informacija, znanju i razumijevanju, pomažu održivom razvoju društva u cjelini.

Tema Knjižnice i održivi razvoj podijeljena je u tri cjeline:

1. Uloga knjižnica u strateškom promišljanju razvoja
2. Strategija razvoja – informacijske i komunikacijske tehnologije i otvoreni internet u knjižnicama
3. Programi podrške održivom razvoju – primjeri dobre prakse

Kotizacija za sudjelovanje na skupu iznosi:
200 kn – za prijave pristigle zaključno s 20.11. 2015.
250 kn – za prijave pristigle od 21. 11. do 5. 12. 2015.

Pozivamo vas da se prijavite na adresu hkd@hkdrustvo.hr s naznakom: Za okrugli stol SPI Ili putem obrasca.

Programski odbor 15. okruglog stola: Edita Bačić, Alemka Belan-Simić, Milena Bon, Vesna Crnogorac, Aleksandra Horvat, Ivana Hebrang Grgić, Davorka Pšenica, predsjednica

Pozivnica i program.

Formular za prijavu

Prezime

Ime

Ustanova

Poštanski broj

Grad

OIB:
Broj narudžbenice:

Kontakt tel/mob:

Kotizacija:

do 20.11.2015.
21. 11. do 5. 12. 2015.
200 Kn
250 Kn

Kotizaciju molimo uplatiti na žiro račun Hrvatskoga knjižničarskog društva IBAN HR 3423600001101451830; OIB 81889785066,  s naznakom "za 15. okrugli stol". Nakon primljene uplate HKD će izdati račun i poslati ga na navedenu adresu. Uz radne materijale za okrugli stol, u kotizaciju je uključeno i osvježenje.