3. okrugli stol o zavičajnosti u knjigama za djecu i mlade: Baština Splitsko-dalmatinske županije u knjigama za djecu i mlade

Mjesto održavanja: Središnja knjižnica, Slobode 2, Split 28.05.2012 -
Organizator: Gradska knjižnica Marka Marulića u Splitu

CILJ:
Mi knjižničari uočili smo nedostatak slikovnica i knjiga za djecu i mlade koje obrađuju baštinu Splitsko-dalmatinske županije. Ako takvih knjiga i ima, do nas dođu slučajno. Duboko svjesni potrebe i važnosti takvih knjiga za odgoj i obrazovanje kako na užem lokalnom tako i na širem domovinskom planu, organiziramo okrugle stolove kako bismo problematizirali ovu tematiku, pokazali na primjerima dobre prakse što je do sada učinjeno i kako bismo mogli dalje. Cilj nam je povezati se s odgojno-obrazovnim i kulturnim ustanovama, nakladnicima, udrugama i pojedincima koji razvijaju takve projekte i omogućiti im da putem knjižnice pronađu svoje čitatelje.

SMJERNICE za izlaganja i raspravu na okruglom stolu:

1. Imamo li dovoljno knjiga za djecu i mlade sa zavičajnom tematikom u Splitsko-dalmatinskoj županiji? Trebaju li nam i kolika je njihova važnost?
  2. Tko su autori, tko izdavači i otkuda dolaze poticaji?
  3. Kakva je sudbina tih knjiga – kolika im je naklada, kako se promoviraju, kako distribuiraju?
  4. Koja je uloga knjižnica u promicanju baštinskih projekata?

Više na stranici skupa: http://www.gkmm.hr/odjel_za_djecu_i_mlade.htm#zudk