Poziv za prijedloge kandidata HKD-a za rad u IFLA-inim sekcijama (14.12.2018)

Sukladno zaključku vezanom za točku 6. dnevnog reda 3. sjednice Stručnog odbora HKD-a održane 11.12.2018. „Prijedlozi kandidata za rad u IFLA-inim sekcijama“, upućuje se poziv predsjednicima sekcija, komisija i radnih grupa HKD-a da na e-mail HKD-a i predsjednice Stručnog odbora hkd@hkdrustvo.hr i kristina.kalanj@tmnt.hr dostave svoje prijedloge kandidata za rad u IFLA-inim sekcijama najkasnije do četvrtka, 20.12.2018.
Rok za dostavu kandidatura u IFLA-u je 3.1.2019. pa se poziva na brzo postupanje. Moli se slanje obavijesti članovima HKD-ovih sekcija/komisija/radnih grupa, ispitivanje mogućnosti donošenja argumentiranih kandidatura te provedba istih kroz formalnu proceduru verifikacije unutar tijela koje podnosi kandidaturu.

U pripremi kandidatura treba se voditi „Pravilnikom o sudjelovanju Hrvatskoga knjižničarskog društva u radu Međunarodnoga saveza knjižničarskih društava i ustanova i izboru kandidata Hrvatskoga knjižničarskog društva za pojedina stručna tijela Međunarodnoga saveza knjižničarskih društava i ustanova“, dostupno na: https://www.hkdrustvo.hr/hr/dokumenti/kategorija/pravilnici/ te objavom poziva na IFLA web stranici.

HKD je trenutno pri IFLA-i registriran za 11 sekcija:
1. Academic and Research Libraries Section – trenutno nema zastupljenih HKD članova
2. Cataloguing Section– trenutno nema zastupljenih HKD članova
3. Education and Training Section- HKD članu ističe 2. mandat; slobodna za kandidaturu
4. Law Libraries Section - nije slobodna za kandidaturu, HKD članu otvoren mandat do 2021.
5. Libraries for Children and Young Adults Section - HKD članu ističe 2. mandat; slobodna za kandidaturu
6. Library Services to People with Special Needs Section - nije slobodna za kandidaturu, HKD članu otvoren mandat do 2021.
7. Library Theory and Research Section– trenutno nema zastupljenih HKD članova
8. Management of Library Associations Section- HKD članu ističe 2. mandat; slobodna za kandidaturu
9. Public Libraries Section (u sekciji 1. postojeći predstavnik iz Hrvatske u 1. mandatu do 2021.)
10. School Libraries Section (u sekciji 2. postojeća predstavnika iz Hrvatske u 1. mandatima do 2019.)
11. Science and Technology Libraries Section – HKD članu ističe 2. mandat; slobodna za kandidaturu
te: IFLA - FAIFE Slobodan pristup inf. i sl. izražavanja - trenutni HKD član je u 1. mandatu do 2019.
Potpuni popis postojećih IFLA Sekcija dostupan je na poveznicama - sekcije i grupe.