Objavljene HKD Novosti - broj 66 (14.07.2015)

Novi broj dostupan je na sljedećoj poveznici.

Još uvijek „novo“ uredništvo HKDN-a zahvaljuje svim autorima koji su poslali materijale za broj 66, čija je tema bila „Kreativno knjižničarstvo“. Hvala svim kolegicama i kolegama koji su imali volje i našli vremena predstaviti svoja iskustva u osmišljavanju i ostvarivanju različitih projekata u suradnji s drugim ustanovama, udrugama i volonterima, što će, vjerujemo, pomoći drugima u radu, osmišljavanju novih ideja ili ih potaknuti na primjenu predstavljenih prijedloga u svojim knjižnicama. Velika hvala i svima onima koji su poslali priloge za naše druge rubrike. Posebno bismo htjeli istaknuti materijal nekadašnje urednice HKD Novosti Dorje Mučnjak, čiji je prilog „Francuska veza“ ne samo vrlo zanimljiv za čitatelje, već je od velike je koristi i za nas, urednike-početnike, jer predstavlja „urednički“ obrazac iz kojeg smo puno naučili o postavljanju sadržaja na web. Također zahvaljujemo autoru rubrike „Knjižničaru pišu“ za originalni književni uradak. Nadamo se da će njegov primjer potaknut i druge kolege i kolegice da pošalju u Novosti svoje priče, pjesme, eseje, a možda čak i romane (kamoli sreće - to ćemo davati u nastavcima ne bismo li zainteresirali čitatelje).

Tema sljedećeg broja je „Ljeto u knjižnici“. Budući da se preko ljetnih mjeseci uglavnom ne organiziraju okrugli stolovi, seminari, konferencije i slično, bilo bi jako zanimljivo vidjeti kako su naši kolege i kolegice osmislili i organizirali događanja za djecu i posebne skupine korisnika u knjižnicama preko ljeta. Posebno se obraćamo našim kolegama u „morskim“ gradovima jer bismo željeli čuti njihova iskustva u radu s vrlo posebnom skupinom korisnika – turistima. Naime, poznato je da turisti vrlo visoko ocjenjuju rad naših knjižnica u sezoni i bilo bi jako dobro da i mi „kontinentalci“ o tome saznamo što više! Rok za predaju tekstova za sljedeći broj HKD Novosti je 15. rujna. Upute autorima dostupne su na sljedećoj poveznici