Centar za razvoj karijera knjižničara HKD-a: Online radionica Vođenje i upravljanje (08.12.2021)

Organizator: Komisija za obrazovanje i stalno stručno usavršavanje HKD-a

Termin: dvodnevna radionica, 14. i 15. prosinca 2021. (14.12. 9-14; 15.12. 9-12)

Mjesto: online putem Zoom-a (poveznica prijavljenima naknadno)

Kotizacija: nema

Prijave su zatvorene

Broj polaznika: max 15

Organizacijski i programski odbor: dr. sc. Dijana Machala, Iva Klak Mršić, Dorja Mučnjak, Jasenka Pleško

Kontakt osoba: Dorja Mučnjak, dmucnjak@nsk.hr

Komisija za obrazovanje i stalno stručno usavršavanje HKD-a, u sklopu razvojnog projekta Centar za razvoj karijera knjižničara HKD-a, zbog velikog interesa i radi omogućavanja sudjelovanja kolegama i kolegicama koji mogu sudjelovati na radionici isključivo na daljinu, ponovo organizira radionicu Vođenje i upravljanje, ali sada u mrežnom okruženju. Radionica je namijenjena svim knjižničarima koji rade na rukovodećim pozicijama u knjižnicama (koordinatori, voditelji, rukovoditelji, ravnatelji…). Ovo je radionica iz ciklusa Razvoj vještina vođenja.

Voditeljica radionice je Jasna Belamarić, HR-stručnjakinja, trenerica i konzultantica za razvoj ljudskih potencijala.

Centar za razvoj karijera knjižničara razvojni je projekt Hrvatskoga knjižničarskog društva koji je započeo 2021. godine. Svrha projekta je osnažiti organizacijski razvoj knjižnica kroz različite aktivnosti profesionalnog usmjeravanja te osnaživanja knjižničara i studenata.

Opis radionice:

Radionica se usmjerava na važnost uloge rukovoditelja u suvremenim organizacijama, načine rukovođenja koji daju najbolje rezultate te identificiranje osobnih kvaliteta i područja razvoja. Bit će govora o načinima izgradnje autoriteta, pogotovo u zahtjevnim situacijama sa suradnicima.

Iz sadržaja:

• Što je uloga suvremenog lidera? Koji su zahtjevi i izazovi, što su očekivanja i odgovornosti? Koje kompetencije lider/ica treba imati?
• Stilovi vođenja i kad koji koristiti? Metode participativnog vodstva; izgradnja autoriteta (osobito novopridošlih rukovoditelja i/ili onih „izraslih“ iz tima) i granice uloge
• Važnost razvoja suradnika; izazovi delegiranja
• Zahtjevne situacije; zahtjevni suradnici
• Žene i vođenje
• Osobni plan razvoja vještina vođenja

Projekt Centar za razvoj karijera knjižničara financiran je od strane Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske.