3. stručni skup „Ostvarimo potencijale knjižnica – interdisciplinarnost u provedbi programa” (08.03.2021)

Tema: Moderne tehnologije kao pomoć kod teškoća čitanja i pisanja

Organizator: Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić” Karlovac i Poliklinika za rehabilitaciju slušanja i govora “SUVAG” Karlovac
Mjesto održavanja: virtualno, putem platforme Zoom
Vrijeme održavanja: četvrtak 27. 5. 2021. od 10,00 do 15,00 sati

Skup su podržali: Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Nacionalna kampanja za osobe s teškoćama čitanja i disleksijom „I ja želim čitati” koju provodi Hrvatsko knjižničarsko društvo s partnerima.
Programski i organizacijski odbor: Jasmina Milovčić, Anita Malkoč Bišćan, Bojana Knežević, Gabrijela Vine, Vedrana Kovač Vrana, Martina Barišić, Marina Kundić, Miroslav Katić, Mario Šimić, Dunja Marija Gabriel, Željka Miščin i Amelija Kovačević.
Stručni skup održava se uz financijsku potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić” Karlovac i HKD-ove Komisije za knjižnične usluge za osobe s invaliditetom i osobe s posebnim potrebama

Cilj stručnog skupa: Poticanje multidisciplinarne suradnje u provedbi programa koji motiviraju i potiču pismenost kod djece s teškoćama u čitanju.

Program skupa:
9.30 - 10.00 okupljanje sudionika, prijava u Zoom, provjera veze
10.00 - 10.15 pozdravne riječi u ime organizatora i domaćina
10.15 – 12,15 pozvana izlaganja:
  - Linda Karem, mag. logopedije, Poliklinika za rehabilitaciju slušanja i govora “SUVAG” Karlovac; " Vještine čitanja i pisanja - u čemu je tajna?"
  - Bojana Knežević, mag. logopedije i neurofeedback terapeut, voditeljica odjela dijagnostike i rehabilitacije Poliklinike za rehabilitaciju slušanja i govora “SUVAG” Karlovac: "Neurofeedback tretman- kotačić koji čini razliku"
  - Petar Reić i Maja Peretić, prof. logoped, OmoLab : Digitalna platforma s inkluzivnim rješenjima - čitaj, uči, surađuj.
  - Karolina Zlatar Radigović, ravnateljica i Jelena Lešaja, voditeljica odjela posudbe Hrvatske knjižnice za slijepe: Hrvatska knjižnica za slijepe i nove tehnologije
12.15 - 12.30 stanka
12.30 - 14.10 izlaganja s primjerima dobre prakse
14.10 – 15.00 Rasprava i zaključci

Kotizacija se ne naplaćuje.
Način rada: Pozvana izlaganja (30-45 min)
Prijavljena izlaganja (8 – 10 min)

Prijave: Rok za prijavu sudjelovanja na skupu je 21. 5. 2021. godine putem poveznice.
Rok za prijavu primjera dobre prakse je 1. 4. 2021. godine putem poveznice.

Programski odbor će do 15. 4. 2021. godine obavijestiti autore jesu li im prijavljena izlaganja prihvaćena.
Osoba za kontakt: Anita Malkoč Bišćan, e-mail: anita@gkka.hr / Tel: 047/412-377 (106)