Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva (31.03.2020)

Povjerenstvo za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva, u sastavu: Milko Belevski, Irena Gotal, Miroslav Katić, Silvija Perić i Karmela Popić Kešina te stručna tajnica HKD-a Andreja Tominac (po funkciji), objavljuje Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Rok za dostavu prijedloga kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva je 29. lipnja 2020. godine.

za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva

Na svojoj 15. elektroničkoj sjednici, održanoj od 17. – 18. ožujka 2020. godine, Glavni odbor Hrvatskoga knjižničarskog društva potvrdio je sljedeći sastav Povjerenstva za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva: Milko Belevski, Irena Gotal, Miroslav Katić, Silvija Perić i Karmela Popić Kešina te stručna tajnica HKD-a Andreja Tominac (po funkciji).

Povjerenstvo za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva objavljuje Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Kandidate za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva predlažu regionalna knjižničarska društva i Klub knjižničara, odnosno članovi Glavnog odbora Hrvatskoga knjižničarskog društva. Da bi osoba bila istaknuta kao kandidat za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva, potrebno je da je podrži natpolovična većina članova skupštine regionalnog knjižničarskog društva i Kluba knjižničara, odnosno natpolovična većina članova Glavnog odbora Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Obrazloženi prijedlozi kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva dostavljaju se u dva primjerka poštom na adresu ureda Hrvatskoga knjižničarskog društva (Hrvatsko knjižničarsko društvo, c/o Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 10000 Zagreb, Hrvatske bratske zajednice 4, s naznakom „Za Povjerenstvo za predlaganje kandidata za predsjednika HKD-a“), te u elektroničkom obliku na adresu hkd@hkdrustvo.hr (s naznakom u polju Predmet/Subject „Prijedlog za kandidata za predsjednika HKD-a“), najkasnije 90 dana od objave Javnog poziva, odnosno do 29. lipnja 2020. godine.

Svaki prijedlog kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva mora sadržavati:

• ime i prezime kandidata;
  • kraći životopis kandidata;
  • vlastoručno potpisanu radnu biografiju kandidata s posebnim osvrtom na rad kandidata u Hrvatskom knjižničarskom društvu;
  • bibliografiju radova kandidata;
  • kratak program rada kandidata za mandatno dvogodišnje razdoblje;
  • izvod iz zapisnika skupštine regionalnog knjižničarskog društva odnosno Glavnog odbora o podržanoj kandidaturi.

Za kandidaturu je poželjno aktivno znanje barem jednog stranog jezika te suglasnost ravnatelja ili voditelja knjižnice ili čelnika ustanove.