Linkovi - Projekti iz knjižničarstva

Centar za stalno stručno usavršavanje knjižničara u Republici Hrvatskoj

Nacionalni Centar za stalno stručno usavršavanje knjižničara provodi program cjeloživotnog učenja i stalnog stručnog usavršavanja knjižničara i informacijskih stručnjaka. Tečajevi su namijenjeni knjižničarima iz svih vrsta knjižnica, pomoćnim knjižničarima, studentima knjižnične i informacijske znanosti te široj AKM zajednici.

Cervantes
Virtualna knjižnica djela pisanih na španjolskom jeziku

Dabar - Digitalni akademski arhivi i repozitoriji

Digitalizirana zagrebačka baština
na mrežnim stranicama Knjižnica grada Zagreba okupljene su digitalne reprodukcije vrijedne i rijetke građe pohranjene u zbirkama i odjelima
Gradske knjižnice.

Digitalne knjige
"Cilj je projekta digitalne-knjige.com digitalizirati i sačuvati, odnosno spasiti od zaborava i propadanja, hrvatsko kulturno naslijeđe te neka od vrhunskih ostvarenja hrvatske književnosti učiniti što dostupnijim svim korisnicima interneta."

HRČAK - Portal znanstvenih časopisa Republike Hrvatske
Hrčak je centralni portal koji na jednom mjestu okuplja hrvatske znanstvene i stručne časopise koji nude otvoreni pristup svojim radovima ili minimalno bibliografskim podacima i sažecima svojih radova.

Hrvatska znanstvena bibliografija

Bibliografska baza koja objedinjuje cjelovitu znanstvenu produkciju koja je rezultat rada na programima/temama/projektima Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

Hrvatski arhiv weba
Zbirka odabranih sadržaja preuzetih s interneta i pohranjenih na računalnom poslužitelju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu

Knjižnice grada Zagreba _ Projekti

NSK-projekti
Popis projekata na stranicama Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu

Pitajte knjižničare
online referentne usluga knjižničara iz hrvatskih narodnih knjižnica

POIROT - Baza podataka projektnih aktivnosti u znanosti i visokom obrazovanju RH

Baza podataka projektnih aktivnosti u znanosti i visokom obrazovanju u Republici Hrvatskoj – POIROT je informacijski servis Centra za znanstvene informacije IRB-a koji na jednom mjestu nastoji okupiti podatke o svim domaćim i inozemnim znanstvenim i stručnim projektima na kojima sudjeluju djelatnici i ustanove iz sustava znanosti i visokog obrazovanja Republike Hrvatske. Zapisi o projektima se u POIROT-u dodatno povezuju sa zapisima o hrvatskim ustanovama iz sustava znanosti i visokog obrazovanja te osobama koje surađuju na tim projektima što omogućava izvještavanje o sudjelovanjima na projektima na razini osoba i ustanova.

Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu

Projekt Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa (MZOŠ) RH kojim se osigurava mrežni pristup komercijalnim bazama podataka za članove znanstvene i istraživačke zajednice RH.

Program "Informacije o europskoj uniji u narodnim knjižnicama"

Project Runeberg
Nordijska literatura na Internetu s poveznicama na druge projekte digitalnih knjižnica

Projekt "Čitajmo im od najranije dobi"

Projekt Gutenberg
virtualna knjižnica, sadrži knjige dostupne u elektroničkom obliku značajnijih svjetskih autora

Šestar - Baza podataka instrumenata za znanstvena istraživanja

Šestar" je zamišljen kao interaktivna baza podataka znanstvenih instrumenata smještenih pri znanstvenim, istraživačkim i visokoškolskim ustanovama u RH.

Raspoložive informacije trebale bi unaprijediti korištenje postojećih instrumenata, potaknuti suradnju među znanstveno-istraživačkim ustanovama i samim istraživačima, kao i između znanosti i gospodarstva.

Telmatics for Libraries
arhiva projekata provedenih u sklopu programa Framework Programme 4

Tko je tko u znanosti u Hrvatskoj
Pokušaj da se na jednom mjestu objedine podaci o hrvatskim znanstvenicima