HKD  //  Stručna tijela  //  Sekcija za visokoškolske i specijalne knjižnice  //  Uvod
Uvod       Plan i program
Sekcija za visokoškolske i specijalne knjižnice

Uvod

Osnovana kao treća sekcija našeg društva 19.12. 1956. godine nakon sekcije za pučke knjižnice i sekcije za veze s inozemstvom. Godine 1985. Sekcija mijenja svoj naziv u sadašnji: sekcija za općeznanstvene i visokoškolske knjižnice i ima dvije komisije:
To su komisije za društveno-humanističke knjižnice i komisija za prirodnoznanstvene knjižnice. U to vrijeme vodile su se rasprave da li je bitno da sve visokoškolske knjižnice budu zajedno ili da se one povezuju u t.zv. “funkcionalne podsisteme po znanostima”. Tako je 1984. osnovana sekcija za sve medicinske knjižnice, njihov primjer slijedile su druge komisije koje ulaze zatim u sekciju za specijalne knjižnice.
Kako su obadvije navedene komisije ove sekcije prestale s radom, danas imamo unutar ove sekcije samo komisiju za visokoškolske knjižnice.