HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  18. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama – Knjižnice i alternativna (druga) istina

Mjesto održavanja: Europski dom Zagreb 10.12.2018
Organizator: Hrvatsko knjižničarsko društvo, Komisija za slobodan pristup informacijama, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu

Komisija za slobodan pristup informacijama i slobodu izražavanja u suradnji s Odsjekom za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu organizira već tradicionalno osamnaestu godinu za redom okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama koji će se održati na Međunarodni dan ljudskih prava, 10. prosinca 2018. godine, u Europskom domu u Zagrebu.
Ove će se godine okrugli stol baviti temom vjerodostojnosti informacija i alternativnim pojavnostima istina te ulozi knjižnica u traženju i pronalaženju istinitih i valjanih podataka. Cilj je okruglog stola osvijestiti nužnost razvoja medijske pismenosti te podržati rad knjižnica kao i drugih institucija na edukaciji korisnika u području prepoznavanja lažnih vijesti te stvaranja i razvijanja kritičkog razmišljanja.