HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  Stručni skup Knjižnice u procjepu 4
Stručni skup Knjižnice u procjepu 4

Mjesto održavanja: Sisak, Hotel Panonija 17.05.2018 - 18.05.2018
Organizator: Knjižničarsko društvo Sisačko-moslavačke županije, Komisija za katalogizaciju Hrvatskoga knjižničarskog društva

Tema skupa: A što sa sitnim tiskom i sivom literaturom?

Knjižničari koji se bave stručnom obradom knjižnične građe suočavaju se s brojnim problemima obrade građe sitnog tiska, sive literature, ocjenskih radova, rukopisa, plaketa, kalendara, razglednica, postera, elektroničkog sitnog tiska i sl., a čija obrada nije obuhvaćena ISDB-om. Stručnim skupom želimo, kroz prijavljena izlaganja, primjere dobre prakse i kroz konstruktivnu raspravu i razmjenu iskustava razmotriti na koji način pojedine knjižnice i knjižničari rješavaju probleme obrade ove vrste građe. Uvodni dio skupa Ususret nacionalnom pravilniku za katalogizaciju bit će posvećen projektu Izrada, objavljivanje i održavanje nacionalnog pravilnika za katalogizaciju. Projekt u cjelini, te posebno dosadašnji rad i pojedina poglavlja Pravilnika za katalogizaciju građe u arhivima, knjižnicama i muzejima, predstavit će urednica Pravilnika Ana Vukadin.

Programski odbor: Ana Barbarić, Vesna Hodak, Diana Polanski, Vesna Ivanković, Nataša Bujas, Željka Turk Joksimović

Način rada
• prijavljena izlaganja (10 – 15 min)
• pozvana izlaganja (25 min)
Program događanja*
Prijave
Rok za prijavu sudjelovanja s izlaganjem: 18. travnja 2018.*
Rok za prijavu sudjelovanja bez izlaganja: 10. svibnja 2018.*
Zainteresirani za izlaganje trebaju poslati sažetke do 31. ožujka 2018. godine na e-adresu kdrustvo@gmail.com navesti vrstu izlaganja koju prijavljuju.
Prijave sažetaka primaju se samo u elektroničkome obliku.
Upute za prijavu sažetka
1. autor(i)
2. naslov rada
3. sažetak (od 250 do 400 riječi, font Times New Roman, veličina 12)
4. ustanova
5. adresa
6. telefon
7. e-pošta

Kotizacija: 150,00 kn (uključuje radne materijale, osvježenja tijekom pauza te zajedničku večeru)
Uplata kotizacije:
Knjižničarsko društvo Sisačko-moslavačke županije
IBAN broj: HR5824070001188003114
Poziv na broj: 00 17052018
Svrha: ime i prezime – kotizacija KUP4
KOTIZACIJA TREBA BITI UPLAĆENA DO 15. SVIBNJA 2018.
Smještaj sudionika:
Hotel Panonija, I.K.Sakcinskog 21, 44000 Sisak*
*Napomena: Program događanja, mogućnost prijave i cijene smještaja objavit će se naknadno.