HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  15. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica
15. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica

Mjesto održavanja: Remisens hotel Excelsior, Lovran 17.05. - 20.05.2017
Organizator: Sekcija za visokoškolske i specijalne knjižnice Hrvatskog knjižničarskog društva
Suorganizatori: Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Sveučilišna knjižnica Rijeka

Skup sufinanciran sredstvima Ministarstva kulture

Programski odbor:
Nadica Avakumović, Edita Bačić, Kristina Kalanj, Zagorka Majstorović, Marijana Mišetić, Tatijana Petrić, Senka Tomljanović, Vesna Špac, Zrinka Udiljak Bugarinovski.

Prijava sudjelovanje bez izlaganja
Trajanje usmenog izlaganja: 10 minuta
Posteri:
     - dimenzija: 70 x 100 cm
     - predstavljanje postera: 5 minuta
     - poster treba dostaviti u pdf formatu do 15. svibnja 2017. na adresu hkd@hkdrustvo.hr

PROGRAM

Stručno – znanstveni skup pod radnim nazivom: „Povezivanje i suradnja : prilike i izazovi“ tematski će se baviti sljedećim sadržajima:

A. Položaj knjižničarske zajednice u sustavu kulture, visokog obrazovanja i znanosti

1. Kako nas vide osnivači /lokalna zajednica / korisnici

2. Zakonodavni okvir / Zakoni / Pravilnici / Standardi / Strategije

3. Reakreditacija visokih učilišta i knjižnice u sustavu visokog obrazovanja i znanosti

4. Status knjižnica / knjižničara / u sastavu.

B.   Knjižnica kao posrednik znanstvenih i stručnih informacija

1. Konzorcijalna nabava e-izvora.

2. Specijalne knjižnice i vezani projekti.

3. Bibliometrijske analize i potvrde – problemi i ujednačavanje prakse

C. Knjižnice. Solidarnost. Društvo.

1. Uloga specijalnih i visokoškolskih knjižnica u turbulentnim vremenima

2. Povezivanje knjižnica / vrijednosti knjižničarske profesije

3. Javno zagovaranje / specijalne i visokoškolske knjižnice kao podrška u primjeni UN Agende 2030 i ostvarivanju ciljeva održivog razvoja

Način rada: pozvana izlaganja, izlaganja na posterima, panel - rasprava, radionice, okrugli stolovi i popratni program.

Rok za prijavu za sudjelovanje s izlaganjem je do 17. ožujka 2017.

Rok za prijavu za sudjelovanje bez izlaganja je do 15. svibnja 2017.

Sponzori:

KOTIZACIJA:

do 15. travnja 2017.         od 16. travnja do 15. svibnja 2017.          jednodnevna
članovi HKD-a 500,00 kn 600,00 kn 300,00 kn
nečlanovi HKD-a    600,00 kn 700,00 kn 400,00 kn

Uplata kotizacija:
Hrvatsko knjižničarsko društvo, Hrvatske bratske zajednice 4, HR 1000 Zagreb,
IBAN HR3423600001101451830 s naznakom "za 15. dane". Po primljenoj uplati HKD će izdati račun i poslati ga na navedenu adresu.
Rana cijena kotizacije važeća je samo ako se izvrši prijava i uplata navedenog iznosa do 15. travnja 2017.

Pozivamo zainteresirane kolegice i kolege da pravovremeno izvrše prijavu izlaganja i sudjelovanje.
Zbornik recenziranih radova će biti objavljen po završetku skupa.

SMJEŠTAJ:

Za sudionike skupa predviđen je smještaj u hotelu Excelsior u kojem će se održavati sva izlaganja. Sudionici sami obavljaju rezervaciju putem obrasca.

Cijene smještaja u kunama (po osobi po danu):

1/2 dvokrevetna soba

1/1 jednokrevetna soba
noćenje s doručkom                 334,00 kn (45 €) 497,00 kn (67 €)
polupansion 372,00 kn (50 ) 535,00 kn (72 )

Ostale pristojbe vidljive su u samom obrascu.

NOVO!!!

U suradnji s Lovranskim pubom (nalazi se u samom centru Lovrana) dogovorena je mogućnost ručkova po povoljnijoj cijeni za sudionike skupa. Ponudili su mesni, riblji i vegetarijanski meni. Zainteresirani sudionici bi se dan ranije trebali prijaviti na info pultu skupa i podići bon za ručak. Plaćanje je u restoranu.

ČETVRTAK PETAK CIJENA
MESNI:

goveđi gulaš s domaćim njokima,
salata
puretina u umaku od šampinjona,
riža, salata
55,00 kn
RIBLJI:

domaći pljukanci s jadranskim kozicama,
tikvice, salata
zeleni rezanci mare monti (kozice,
šampinjoni, poriluk), salata
55,00 kn
VEGETARIJANSKI:

domaći pljukanci s raznim povrćem,
salata
zeleni rezanci s raznim povrćem,
50,00 kn

ORGANIZIRANI PRIJEVOZ:

Organiziran je prijevoz autobusom Zagreb - Lovran - Zagreb. Iz Zagreba za Lovran kreće se u srijedu, 17. svibnja 2017. godine, u 09:00 sati s parkirališta na zapadnoj strani Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, Hrvatske bratske zajednice 4.
Polazak iz Lovrana za Zagreb je 20. svibnja 2017. u 10:00 sati.

Cijena organiziranog prijevoza je 180,00 kn. Ako želite koristiti uslugu organiziranog prijevoza, uplatu za prijevoz izvršite zajedno s uplatom kotizacije. Autobus ima 50 sjedišta pa je prije uplate potrebno provjeriti da li ima slobodnih mjesta.