HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  12. okrugli stol za knjižnične usluge za osobe s invaliditetom i osobe s posebnim potrebama:

Mjesto održavanja: KGZ - Gradska knjižnica, Starčevićev trg 6/1, Zagreb 25.09.2015
Organizator: HKD - Komisija za knjižnične usluge za osobe s posebnim potrebama, HKD - Komisija za čitanje
Suorganizator: Knjižnice grada Zagreba – Gradska knjižnica

Tema okruglog stola: "Knjižnične usluge i programi poticanja čitanja za osobe oštećena sluha“.
Na okruglom stolu razmotrit će se specifične potrebe i načini komunikacije osoba oštećena sluha kao potencijalnih korisnika knjižnice te mogućnosti planiranja i pripremanja knjižničnih programa i usluga za ovu skupinu korisnika. Na taj način knjižnice mogu pridonijeti ostvarivanju prava na informacije i jednakost i zaštitu od diskriminacije te poboljšanju kvalitete života i položaja u društvu za osobe oštećena sluha.

Članovi Programskog i organizacijskog odbora su članovi i suradnici dviju Komisija koje organiziraju skup: Loris Bučević-Sanvincenti, Sanja Bunić, Sanja Frajtag, Dunja Marija Gabriel (predsjednica Odbora), Kristina Krpan, Željka Miščin, Maela Rakočević Uvodić, Ljiljana Sabljak, Dijana Sabolović-Krajina, Davorka Semenić-Premec, Amelija Žulj.

Za vrijeme trajanja skupa osigurana je usluga prevoditelja hrvatskog znakovnog jezika.

Za sudjelovanje na skupu ne naplaćuje se kotizacija.

Program

Molimo da svoje sudjelovanje prijavite najkasnije do utorka 22. rujna 2015. e-poštom na adresu: hkd@hkdrustvo.hr ili putem obrasca za prijavu.