HKD  //  Obavijesti  //  13. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica - Knjižnice: kamo i kako dalje?
13. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica - Knjižnice: kamo i kako dalje? (30.10.2012)

Sekcija za visokoškolske i specijalne knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva po trinaesti put organizira stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem.
Na skupu će kroz predavanja, radionice i okrugle stolove biti izložena iskustva stranih i domaćih izlagača. Pozivamo zainteresirane kolegice i kolege da aktivno sudjeluju u radu skupa.

Tema skupa: Knjižnice: kamo i kako dalje?

Podteme skupa:
Članstvo u EU – Knjižničari gdje smo? - razmišljanje o budućnosti knjižnica u europskom okruženju, novim izazovima i novoj legislativi koja će se odnositi na knjižnice;
Produktivnost znanstvene zajednice - upoznati sudionike s uslugama koje bi mogle ili trebale postati svakodnevnim poslom knjižničara u specijalnim i visokoškolskim knjižnicama - bibliometrija;
Obrazovanje korisnika - potaknuti stalnu brigu za korisnika i ponuditi rješenja kroz primjere dobre prakse i konstruktivnu raspravu.

Detaljnije o skupu: http://www.hkdrustvo.hr/hr/skupovi/skup/211/