HKD  //  Obavijesti

IFLA Library Map of the World  (objavljeno: 13.02.2020)

IFLA Library Map of the World reprezentativni je izvor statističkih podataka o knjižnicama te alat koji omogućava usporedbu različitih knjižnica na svjetskoj razini.

IFLA Library Map of the World od nedavno sadrži i podatke o knjižnicama u Hrvatskoj koje možete pronaći ovdje.

Poziv na ZKD forum "Umijeće laganja"  (objavljeno: 11.02.2020)

Mjesto i vrijeme održavanja: Konferencijska dvorana Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2. kat), srijeda, 26. veljače 2020. u 14 sati

Organizator: Zagrebačko knjižničarsko društvo

Link za prijavu sudjelovanja: https://bit.ly/2H9lRkG

Program možete pogledati ovdje.

Otvoreno e-savjetovanje na temu: NACRT PRIJEDLOGA ZAKONA O ELEKTRONIČKIM MEDIJIMA  (objavljeno: 10.02.2020)

Opis savjetovanja: Ovim se Zakonom uređuju prava, obveze i odgovornosti pravnih i fizičkih osoba koje obavljaju djelatnost pružanja audio i audiovizualnih medijskih usluga, usluga elektroničkih publikacija putem elektroničkih komunikacijskih mreža, platformi za razmjenu videozapisa te interes Republike Hrvatske u području elektroničkih medija.

Savjetovanje je otvoreno do: 5.3.2020.

Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici.

Otvoreno e-savjetovanje na temu: NACRT PRAVILNIKA O UPISNIKU KNJIŽNICA  (objavljeno: 10.02.2020)

Opis savjetovanja: Ovim Pravilnikom određuju se sadržaj i rokovi vođenja Upisnika knjižnica i knjižnica u sastavu koji se vodi u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Upisnik sadrži temeljne podatke o svim knjižnicama u Republici Hrvatskoj, bilo da djeluju kao pravne osobe ili kao knjižnice u sastavu drugih pravnih osoba.

Savjetovanje je otvoreno do: 6.3.2020.

Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici.

Imenovana glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu  (objavljeno: 04.02.2020)

Vlada Republike Hrvatske na svojoj je sjednici održanoj 28. studenoga 2019., od 1. veljače 2020. godine prof. dr. sc. Ivanku Stričević imenovala glavnom ravnateljicom Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Iskrene čestitke novoizabranoj ravnateljici!

Stručni skup Strip u knjižnicama  (objavljeno: 03.02.2020)

Gradska knjižnica i čitaonica Vinkovci, uz stručnu potporu Komisije za narodne knjižnice HKD-a, organizira Stručni skup Strip u knjižnicama povodom 145 godina Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci, koji će se održati u četvrtak i petak, 4. i 5. lipnja 2020. godine.

Više informacija o skupu možete pronaći ovdje.

Vjesnik bibliotekara Hrvatske 62, 2(2019)  (objavljeno: 24.01.2020)

Izašao je novi tiskani broj Vjesnika bibliotekara Hrvatske (god. 62, br. 2 za 2019.).

Radovi za naredni broj zaprimaju se do 1. travnja 2020. godine.

Narudžbe za pretplatu primaju se na e-mail adresu Hrvatskoga knjižničarskog društva: hkd@hkdrustvo.hr.

Poziv na ZKD forum "Knjižničarstvo kao (ženska) profesija – muškarcima ulaz zabranjen?"  (objavljeno: 20.01.2020)

Mjesto i vrijeme održavanja: Konferencijska dvorana Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2. kat), srijeda, 29. siječnja 2020. u 14 sati
Organizator: Zagrebačko knjižničarsko društvo

Link za prijavu sudjelovanja: https://bit.ly/2WLKtWa

Program možete pogledati ovdje.

Tribina na temu Knjižnice i e-učenje u digitalnom okružju - NOVI TERMIN  (objavljeno: 20.01.2020)

Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Klub pravnika grada Zagreba organiziraju 236. tribinu na kojoj će o temi Knjižnice i e-učenje u digitalnom okružju uvodno govoriti izv. prof. dr. sc. Romana Matanovac Vučković, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Tribina će se održati u četvrtak 23. siječnja 2020. u vijećnici Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Trg Republike Hrvatske 14, II. kat lijevo, s početkom u 19 sati.

Stručni skup "Kako razvijamo kulturu čitanja i potičemo zanimanje za knjigu"  (objavljeno: 15.01.2020)

Gradska knjižnica Samobor organizira stručni skup Kako razvijamo kulturu čitanja i potičemo zanimanje za knjigu koji će se održati 2. travnja 2020. u Samoboru. Stručni skup organizira se u povodu 120 godina Gradske knjižnice Samobor.

Molimo popuniti priloženi prijavni obrazac prijavnica do odgovarajućeg datuma i poslati ga na adresu: drobotic@samobor.hr

Više informacija o skupu možete pronaći ovdje.

<< prethodna stranica | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | sljedeća stranica >>