RADIONICA: Uloga knjižnica u provođenju UN 2030 agende i ciljeva održivog razvoja

Mjesto održavanja: 17.04.2018 - 18.04.2018

Svrha je radionice usavršavanje vještina zagovaranja koje će knjižničarima pomoći u lobiranju za uključivanje knjižnica u nacionalnu i lokalnu politiku provedbe UN-ove Agende 2030.

Predviđeno je sudjelovanje 25 sudionika, od toga nekoliko iz inozemstva. Na radionici će pozvani izlagači biti predstavnici Ministarstva vanjskih i europskih poslova i Ministarstva kulture Republike Hrvatske te će se predstaviti  i rezultati istraživanja o programima i aktivnostima knjižnica vezanim za ciljeve održivoga razvoja UN-ove Agende 2030., s rezultatima iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije.

Radionica je novčano potpomognuta IFLA-inim Međunarodnim programom – IAP, osmišljenim za potporu knjižničarima u promicanju uloge knjižnica u planiranju i provedbi UN-ove Agende 2030. i ciljeva održivog razvoja (SDG). Radionica je dio IAP regionalnoga projekta ostvarenoga u suradnji s Društvom bibliotekara Srbije, Društvom bibliotekara BiH i Hrvatskim knjižničarskim društvom.

Sudionici Radionice dobit će certifikate o sudjelovanju na međunarodnoj radionici.

Cjeloviti sadržaj radionice.

Elektroničko izdanje Pristup i mogućnosti svima: kako knjižnice doprinose ostvarivanju Agende Ujedinjenih naroda za održiv razvoj 2030. bit će objavljeno u izdanju Hrvatskoga knjižničarskoga društva.

Za sve pojedinosti možete se obratiti mr. sc. Davorki Pšenici(dpsenica@nsk.hr)  i Editi Bačić(edita@pravst.hr), voditeljicama Radionice.