naslovnica Hrvatsko knjižničarsko društvo

8. okrugli stol za školske knjižnice - Školska knjižnica: pogled unazad – korak unaprijed

Mjesto održavanja: Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica, Trg bana J. Jelačića 5 05.10.2017
Organizator: Komisija za osnovnoškolske knjižnice i Komisija za srednjoškolske knjižnice
Suorganizatori: Društvo knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja, Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica

Programski odbor: Mihaela Banek Zorica, Danica Pelko, Zorka Renić, Ana Saulačić, Alka Stropnik
Organizacijski odbor: Romana Horvat, Mira Matan, Silvija Perić, Josip Strija, Gordana Šutej

Skup se održava povodom obilježavanja Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica.

Nakon sedam organiziranih okruglih stolova i rasprava o raznim temama Sekcija za školske knjižnice želi se osvrnuti unatrag i vidjeti što je napravljano u školskom knjižničarstvu, sagledati trenutno stanje i napraviti planove za budućnost.
Program će biti sastavljen od uvodnih izlaganja, razmjene dobre prakse i rasprave. Uz retrospektivu rada Sekcije za školske knjižnice, predviđena su tri uvodna izlaganja predstavnika institucija ključnih za status i razvoj školskog knjižničarstva.

Primjeri dobre prakse obuhvatit će programe i projekte kojima školski knjižničari pridonose kvaliteti odgojno-obrazovnog procesa te pozitivnoj percepciji i razumijevanju uloge i važnosti školske knjižnice za razvoj društva.
Kod predstavljanja primjera dobre prakse poželjno je osvrnuti se na preduvjete za ostvarivanje vaših projekata: koji suradnici/iskustva/edukacije su vam pomogle; na koje probleme ste nailazili u realizaciji i kako ste ih rješavali; vaše viđenje mogućnosti i potencijala školskih knjižnica i slično.

Kotizacija: 50,00 kn (obuhvaća: radne materijale, osvježenja, potvrdu o sudjelovanju na skupu)

Uplata kotizacija: Hrvatsko knjižničarsko društvo, Hrvatske bratske zajednice 4, HR 1000 Zagreb,
IBAN HR3423600001101451830 s naznakom "Za 8. okrugli stol". Po primljenoj uplati HKD će izdati račun i poslati ga na navedenu adresu.

Rok za prijavu za sudjelovanje s izlaganjem je do 15. srpnja 2017. godine putem e-formulara.

Rok za prijavu nazočnosti bez izlaganja je do 20. rujna 2017. godine putem e-formulara.

Informacije o skupu, programu i prijavi sudionika te konačni cjeloviti program bit će dostupni tijekom rujna 2017. godine na mrežnim stranicama.