Međunarodna konferencija "IFLA CPDWL Satellite Meeting, Zagreb, Croatia, 20.-21. kolovoz 2019" (10.03.2019)

IFLA CPDWL pretkonferencija Librarians and information professionals as (pro)motors of change: immersing, including and initiating digital transformation for smart societies održat će se od 20. do 21. kolovoza 2019. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Rok za dostavu sažetaka izlaganja je 11. ožujak 2019.

Zahvaljujući pokroviteljstvu Ministarstva kulture Republike Hrvatske, sudjelovanje na konferenciji je bez kotizacije.

Zadovoljstvo nam je predstaviti sudjelovanje pozvanih izlagača:

Philip Schreur, Associate University Librarian for Technical and Access Services at Stanford University
Pozvano izlaganje: Libraries’ Digital Transformation and the Semantic Web: Embrace the Future!

Mario Hibert, Associate Professor at the Department of Comparative Literature and Librarianship, Faculty of Philosophy, University of Sarajevo
Pozvano izlaganje: Ecologies of Smart Unstructuring: Silicon Regimes, Alternatives in Commons, and Unparallel Librarian

Tatjana Aparac Jelušić, retired as a Full Professor from University of Zadar, Croatia
Pozvano izlaganje: Where to go and what to take as a pledge for the future?

Organizatori međunarodne konferencije su IFLA-ina Sekcija za stalno stručno usavršavanje i učenje na radu (IFLA CPDWL), Hrvatsko knjižničarsko društvo, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu te Knjižnice grada Zagreba.

VAŽNI DATUMI:

Dostava sažetaka izlaganja: 11. ožujak 2019.

Obavijest o prihvaćanju sažetka: 25. ožujak 2019.

Dostava radova: 1. srpanj 2019.

Datum održavanja konferencije: 20.-21. kolovoz 2019.