Dan hrvatskih knjižnica 2018. - Natječaj PROJEKTiramo u knjižnici! (09.10.2018)

Hrvatsko knjižničarsko društvo otvara NATJEČAJ ZA NAJZANIMLJIVIJI PROGRAM/PROJEKT u knjižnici o novim/uspješnim knjižničnim uslugama ili bilo kakav drugi pozitivan primjer iz knjižničarske svakodnevice. Naziv natječaja je PROJEKTtiramo u knjižnici!
Natječaj je otvoren od 9. listopada (12:00 sati) do 4. studenog (00:00 sati) 2018. godine. Radovi pristigli nakon navedenog roka neće se uzeti u obzir.

Kako se prijaviti?
1. Otvoriti na Facebooku Hrvatskog knjižničarskog društva poveznicu Događaji: Dan hrvatskih knjižnica 2018. Natječaj PROJEKTiramo u knjižnici!
2. Objaviti sljedeće informacije:
• naziv programa/projekta
• naziv knjižnice koja ga prijavljuje
• fotografije s održanih programa (može biti logotip i 2 fotografije)
• tekstualni opis programa (max 80 riječi)
• unijeti - #danhrvatskihknjiznica2018

NAPOMENA: U slučaju bilo kakvih poteškoća javiti se na adresu e-pošte: dmucnjak@ffzg.hr
Ako organizator uoči bilo kakve neprimjerene sadržaje, može ih bez dodatnog objašnjenja diskvalificirati i ukloniti iz natječaja.

Kriteriji natječaja:
• u natječaju mogu sudjelovati samo knjižnice s područja Republike Hrvatske,
• program/projekt o knjižničnim uslugama/aktivnostima morao se održati u zadnje dvije godine,
• natječaj je javan,
• u izbor će ući isključivo programi/projekti koji su održani u knjižnici, o knjižnici i knjižničnim uslugama te služe kao promocija aktivnosti određene knjižnice, inovativni su, zanimljivi i društveno korisni,
• jedna knjižnica ima pravo prijaviti samo jedan projekt/program na natječaj,
• sudjelovanjem u natječaju knjižnica pristaje na njegovo objavljivanje i javno korištenje u svrhu promocije hrvatskih knjižnica

Nagrada:
1. NAGRADA PUBLIKE – materijali će se objaviti na Facebooku Hrvatskog knjižničarskog društva (Natječaj PROJEKTiramo u Knjižnici), a nagradu će dobiti onaj s najviše glasova („lajkova“).

Javno proglašenje pobjednika i dodjela nagrada bit će na svečanoj proslavi Dana hrvatskih knjižnica.

Obavijest o nagradama bit će objavljena na mrežnim stranicama i Facebooku Hrvatskog knjižničarskog društva.

Vrijedi se potruditi jer su nagrade vrlo vrijedne i korisne za knjižnicu dobitnicu – tri 3D olovke, punjenja za olovke i priznanje. Možda baš zahvaljujući ovoj nagradi realizirate i novu knjižničnu uslugu ili projekt i privučete nove korisnike!