Dan hrvatskih knjižnica 2017. - Natječaj za najbolji promotivni film (11.10.2017)

Hrvatsko knjižničarsko društvo otvara NATJEČAJ ZA NAJBOLJI PROMOTIVNI FILM o knjižnici, knjižničnim uslugama ili bilo kojoj vrsti promocije knjižnica.
Natječaj je otvoren od 11. listopada do 7. studenog 2017. godine. Radovi pristigli nakon navedenog roka neće se uzeti u obzir.

KAKO SE PRIJAVITI?
1. otvoriti poveznicu https://goo.gl/BYTmNZ
2. objaviti film (upute) ili ga poslati na mail adresu: marijasimunovic@gmail.com
Ako Organizator uoči bilo kakve neprimjerene snimke, može ih bez dodatnog objašnjenja diskvalificirati i ukloniti iz Natječaja.

Kriteriji Natječaja:
• film može biti prethodno objavljen, može biti segment nekog dužeg filma ili novi uradak,
• film ne smije biti duži od 1 min i 30 s (ukupno),
• natječaj je javan,
• u izbor će ući isključivo filmovi koje su snimljeni u knjižnici, o knjižnici i knjižničnim uslugama i služe kao promocija određene knjižnice,
• filmovi mogu biti snimljeni bilo kojim uređajem, uključujući i mobitelom,
• jedna knjižnica ima pravo prijaviti samo jedan film na Natječaj,
• za potrebe Natječaja otvorit će se poseban kanal na Youtube-u gdje će svi poslani filmovi biti objedinjeni,
• sudjelovanjem u Natječaju autor filma pristaje na njegovo objavljivanje i javno korištenje u svrhu promocije hrvatskih knjižnica.

NAGRADA:
1. NAGRADA – filmovi će biti objavljeni na profilu Facebooka HKD-a i onaj s najviše glasova („lajkova“) dobit će nagradu.
Javno proglašenje pobjednika i dodjela nagrada bit će na svečanoj proslavi Dana hrvatskih knjižnica, 10. 11. 2017., u Prelogu u Knjižnici i čitaonici grada Preloga.
Obavijest o nagradama bit će objavljena na mrežnim stranicama i stranici Facebooka Hrvatskog knjižničarskog društva.
Nagrade su vrlo vrijedne i korisne za knjižnicu dobitnika, a uključuju tablet i priznanje.