Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva (12.04.2016)

Povjerenstvo za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva, u sastavu: Blaženka Peradenić Kotur (predsjednica), Melinda Grubišić, Vlatka Surma Szabo, Iva Ciceran, Hrvoje Džanko te stručna tajnica HKD-a Kristina Romić (po funkciji), objavljuje Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva
Rok za dostavu prijedloga kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva je 10. srpnja 2016. godine.

Na svojoj 9. sjednici, održanoj 25. veljače 2016. godine, Glavni odbor Hrvatskoga knjižničarskog društva potvrdio je sljedeći sastav Povjerenstva za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva: Blaženka Peradenić Kotur (predsjednica), Melinda Gurbišić, Vlatka Surma Szabo, Iva Ciceran, Hrvoje Džanko te stručna tajnica HKD-a Kristina Romić (po funkciji).
Povjerenstvo za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva objavljuje Javni poziv za predlaganje kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Kandidate za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva predlažu regionalna knjižničarska društva i Klub knjižničara, odnosno članovi Glavnog odbora Hrvatskoga knjižničarskog društva. Da bi osoba bila istaknuta kao kandidat za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva, potrebno je da je podrži natpolovična većina članova skupštine regionalnog knjižničarskog društva i Kluba knjižničara, odnosno natpolovična većina članova Glavnog odbora Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Obrazloženi prijedlozi kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva dostavljaju se u dva primjerka poštom na adresu ureda Hrvatskoga knjižničarskog društva (Hrvatsko knjižničarsko društvo, c/o Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 10000 Zagreb, Hrvatske bratske zajednice 4, s naznakom „Za Povjerenstvo za predlaganje kandidata za predsjednika HKD-a“), te u elektroničkom obliku na adresu hkd@hkdrustvo.hr (s naznakom u polju Predmet/Subject „Prijedlog za kandidata za predsjednika HKD-a“), najkasnije 90 dana od objave Javnog poziva, odnosno do 10. srpnja 2016. godine.

Svaki prijedlog kandidata za predsjednika Hrvatskoga knjižničarskog društva mora sadržavati:
- ime i prezime kandidata;
- kraći životopis kandidata;
- vlastoručno potpisanu radnu biografiju kandidata s posebnim osvrtom na rad kandidata u Hrvatskom knjižničarskom društvu;
- bibliografiju radova kandidata;
- kratak program rada kandidata za sljedeće dvogodišnje razdoblje;
- izvod iz zapisnika skupštine regionalnog knjižničarskog društva odnosno Glavnog odbora o podržanoj kandidaturi.

Za kandidaturu je poželjno aktivno znanje barem jednog stranog jezika, te suglasnost ravnatelja ili voditelja knjižnice ili čelnika ustanove.